• Celoštátne kolo 24. ročníka OĽP

Celoštátne kolo 24. r. OĽP a 4. r. Ceny prof. M. Kusého sa konalo v dňoch 7. – 8. apríla 2022 dištančnou formou aj v školskom roku 2021/22. Našu školu reprezentoval Richard Šeleman, študent IV.A. Príprava na celoštátne kola Olympiády ľudských práv sa začala hneď po krajskom kole napísaním a následným zaslaním úvahy, ktorá je podmienkou postupu do samotného celoštátneho kola. Úvahy budú ocenené individuálne.

V prvej časti súťaže (štvrtok 7. 4. 2022) bolo Rišovi pridelené zadanie č. 11: Účasť na politických rozhodnutiach ako ľudské právo? Aj napriek tomu, že sa v celoštátnom kole neumiestnil na bodovanom mieste a do finálovej dvanástky sa Richardovi nepodarilo postúpiť,  je to významný úspech.

Rišo, blahoželáme k dosiahnutému výsledku a úspešnej reprezentácii našej školy.

Mgr. Dedinová

• OZNAM

Riaditeľ Gymnázia v Sobranciach oznamuje žiakom školy a ich zákonným zástupcom, že dňa 12. apríla 2022 (utorok) sa z organizačných dôvodov končí vyučovanie 5. vyučovacou hodinou pre všetkých žiakov školy.

• Ocenenie  práce našej pani profesorky
          • Ocenenie práce našej pani profesorky

Medzi stredoškolskými pedagógmi, ktorí si 30. marca 2022   prevzali ocenenie z rúk  predsedu KSK Rastislava Trnku pri príležitosti Dňa učiteľov, bola aj  naša pani profesorka  RNDr. Ľuboslava Mižáková. Jej prácu charakterizuje  úspešná príprava  žiakov  v rôznych prírodovedných súťažiach na celoslovenskej, ale aj celosvetovej  úrovni,  ako sú Matematická olympiáda, Fyzikálna olympiáda, SOČ, Turnaj mladých fyzikov, Matematický náboj, Fyzikálny náboj, Náboj Junior či aktivita  pri školských i mimoškolských akciách.

Najvýraznejšie úspechy,  ktoré dosiahli študenti pod jej vedením v školskom roku 2020/2021,  boli:

1. miesto s reprezentačným tímom Slovenska v medzinárodnom turnaji v Gruzínsku (IYPT),

2. miesto  členky tímu Daniely Vasiľovej a postup do reprezentačného tímu Slovenska na otvorené medzinárodné kolo TMF Rakúska (AYPT ),

3. miesto tímu žiakov našej školy v celoslovenskom kole  súťaže Turnaj mladých fyzikov.

Svojím zápalom  a entuziazmom pre prírodné vedy dokázala  nadchnúť viacerých študentov školy.

Srdečne blahoželáme!