• Znovu na cestách s Erasmus+

Polovicu  mobility Erasmus+ máme za sebou. Úspešne sme zvládli prvú časť – spoznávanie kultúry a histórie hlavného mesta Madrid. Okúsili sme z každého rožka troška – Palacio Royal, katedrálu, zapózovali pri „cestovateľovi“ Donovi Qichotovi, prešli sa obrovským hlavným námestím Plaza Mayor a napokon sme si užili pohľad na mesto z rooftop terasy hotela Riu Plaza. Prvý pracovný deň na miestnej škole v Santa Amalia bol venovaný vzájomnému poznávaniu sa účastníkov, prezentáciám o partnerských krajinách, mestách a školách a nakoniec aj privítaniu na mestskej radnici. Dnes sme si konečne užili španielske slniečko počas „field trip“ do starodávneho mestečka Trujilla. Naši hostitelia nám ukázali a predstavili časť svojej histórie siahajúcej až do dôb pred Kristom a v centre si všetci účastníci mohli vyskúšať 3D tlač, programovanie robotov i grafické spracovanie a výrobu reklamných polepov na plotteri.

• Študentský ples 2024

Plesová atmosféra je neobyčajná tým, že sa naši gymnazisti stretávajú pri tejto príležitosti iba raz ročne. V sobotu, 10.2.2024, zažiarila každá ženská nalíčená tvár a zablyšťali sa všetky pánske topánky vrátane tanečného parketu, pretože tradičný študentský ples sa niesol v duchu skvelej nálady v tónoch hudby, chutného jedla a zábavy s priateľmi. Vďaka patrí žiakom Septimy a 3.A, ktorí sú zodpovední za realizáciu plesu a aj všetkým tým, ktorí svojou prítomnosťou obohacovali spoločne strávený čas.

• Šaliansky Maťko

Dňa 22. 2. 2024 sa konalo v CVČ v Sobranciach okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí pod názvom Šaliansky Maťko. Na 29. ročníku tejto postupovej súťaže našu školu reprezentovala v III. kategórii Soňa Kudláčová – žiačka prímy. Soňa v súťaži zdolala svojich konkurentov, súťažiacich 6. a 7. ročníkov ZŠ, a bude nás reprezentovať v krajskom kole súťaže.

Soničke srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa úspechov v práci s umeleckým slovom!

• Každý úspech si ceníme!

Býva dobrým zvykom, že po zverejnení výsledkov súťaží pán riaditeľ osobne zablahoželá našim gymnazistom a poďakujem im za úspešnú reprezentáciu gymnázia v jednotlivých súťažiach a olympiádach. V stredu, 21. 02. 2024,  sa uskutočnilo jedno z takýchto príjemných stretnutí, a to so žiakmi, ktorí úspešne zabojovali v okresnom kole Dejepisnej olympiády.

Žiaci, ktorí sa zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády:

kat. F: Lukáš Krkoška – príma – 1. miesto

kat. E: Gabriel Kalvin – sekunda – 3. miesto

František Horňák – sekunda – 4. miesto

kat. D: Katarína Žeňuchová – tercia – 2. miesto

Filip Kalkahuz – tercia – 3. miesto

Srdečne blahoželáme, ďakujeme!

• Beseda o Rwande

Naše bývalé žiačky, dvojičky Kajka a Majka   Rudolfové pracovali  cca 6 mesiacov ako dobrovoľníčky v africkej krajine Rwanda v Kultúrnom centre sv. Vincenta Pallotti. Rwanda je krajina tisícich kopcov a vďačných dobrosrdečných ľudí. O tom všetkom nám prišli porozprávať. Ich príbehy rozprávali tak, že africkú atmosféru pocítil každý z nás. Ukázali nám množstvo fotiek a videí zo života detí v tejto krajine, priniesli nám mnoho suvenírov, z ktorých výťažok ide na pomoc   Afriky v rámci projektu Pôstna krabička, z ktorého sa financujú aj školy a činnosť kultúrnych centier v rôznych štátoch Afriky. Kajka a Majka srdečne ďakujeme 😊