• Micro: bit – PROJEKT ENTER2

• Aj v školskom roku 2023/2024 sme sa s nadšením zapojili do projektu ENTER s názvom „Nadchnite žiakov a žiačky pre informatiku a rozvíjajte ich digitálne zručnosti“. Tento rok sme sa opäť venovali programovaniu microbitov, čo prinieslo množstvo zaujímavých a inšpiratívnych aktivít.

Cieľ projektu

Cieľom projektu bolo motivovať našich žiakov a žiačky k pokračovaniu vo vytváraní projektov s microbitmi a zároveň im poskytnúť skúsenosti s ďalšími inovatívnymi sadami, ako sú Smart Science kit, Smart City kit, Smart Health kit a Ring:bit autíčkom. Tieto sady im pomohli pochopiť, ako fungujú bežné veci okolo nás, ako napríklad alarmy, semafory, systémy sebaobrany, robotické vysávače, ale aj zdravotné monitorovacie zariadenia v smart hodinkách, ako krokomery, upozornenia na dlhé sedenie, pitný režim či monitorovanie kvality ovzdušia.

Programovanie a Internet vecí

Programovaním microbitov pomocou týchto sád mali žiaci a žiačky možnosť hlbšie pochopiť podstatu oblasti Internet vecí (IoT). Vďaka tomuto projektu mohli ukázať svoje zručnosti a kreativitu pri vytváraní vlastných prototypových projektov, ktoré následne prezentovali svojim spolužiakom, rodičom a žiakom z iných škôl na Dni otvorených dverí.

Výsledky a prezentácia

Výsledné projekty našich žiakov a žiačok sú vystavené v galérii, kde si ich môžete pozrieť a nechať sa inšpirovať ich kreativitou a technickými zručnosťami. Tento projekt bol pre nás všetkých veľkým prínosom a veríme, že aj naďalej budeme pokračovať v rozvíjaní digitálnych zručností našich žiakov a žiačok.

Pridajte sa k nám a objavte svet informatiky a digitálnych technológií!

Zoznam projektov:

1. Pet Feeder -  (sonar:bit a servo)
      2. Smart odpadkový kôš - hardvér (sonar:bit)
      3. Alarm -  (LED dióda)
      4. Semafor s tlačidlom pre chodcov – (3 LED diódy)
      5. Monitoring kvality vzduchu – (senzor prachu)
      6. Detekcia hluku v prostredí – (senzor hluku a OLED displej)
      7. Monitorovacia stanica kvality životného prostredia – (sensory svetla, vlhkosti a OLED displej)
      8. Sebaobranná monitorovacia stanica – (ultrazvukový modul a ľudský infračervený sensor)
      9. Krokomer – (vbudovaný senzor pohybu)
      10. Monitor správneho držania tela – (vbudovaný akcelerometer)
      11. Pripomienkovač pitia vody – (naprogramovaný časovač)