• Víkend na lyžiach

Okolo nás sa všetko začína zelenať, ale objavili sme ešte zasnežený svah v Levočskej Doline a v rámci športového krúžku sme sa rozhodli využiť túto (snáď nie poslednú) príležitosť zalyžovať si. S dobrou náladou a „meninovými“ muffinami od Jožka F. cesta ubehla raz-dva a už sme sa roztrúsili po svahoch, kde sme sa riadne vyšantili a vskutku si užili už takmer jarné počasie.

• Mladí a internet

Internet je ako oheň – dobrý sluha, ale zlý pán. O plusoch a mínusoch tohto média sme mali možnosť diskutovať  na workshope “Mladí a internet” v Centre voľného času Zvonček. Spolu sme hľadali odpovede na otázky, ako napríklad, načo nám internet slúži v škole, aké sú jeho plusy a mínusy, či aké sú jeho hrozby pre nás, mladých ľudí. Všetci sme sa na záver zhodli na tom, že napriek všetkým výhodám musíme byť pri využívaní internetu veľmi opatrní.

• Ďalšie príspevky tretiakov uverejnené v  ocenenom literárnom magazíne

„Srdečná vďaka za to, že nám spolu s Vašimi žiakmi  pomáhate vytvárať zaujímavý obsah portálu Knihy na dosah. Rovnako sa tešíme na ďalšiu možnú spoluprácu -  Alena Zavocká, šéfredaktorka Knihy na dosah.“

Toľko úryvok z mailu, ktorý sme dostali po zaslaní ďalších príspevkov žiakov 3. A. na portál projektu Knihy na dosah. Tentoraz tretiaci napísali príspevky k dielu Jozef Mak a zo zaslaných príspevkov redakciu oslovili myšlienky Jozefa Fabišíka,  ktorému  zasielajú  knižný darček.

Tretiakom  blahoželáme  a   ďakujeme za ďalšiu  úspešnú reprezentáciu gymnázia!

Uverejnené príspevky  našich tretiakov  si môžete prečítať na https://knihynadosah.sk/ako-gymnazisti-citaju-dielo-jozefa-cigera-hronskeho-jozef-mak/

• HUMANITÁRNA POMOC z PODĚBRAD -  poďakovanie našim projektovým partnerom

Veľké ĎAKUJEME chceme adresovať našim eTwinningovým partnerom zo Základnej školy Václava Havla z Poděbrad  a všetkým obyvateľom mesta Poděbrady, ktorí svojou zbierkou prispeli k humanitárnej pomoci vojnou skúšaným obyvateľom susednej Ukrajiny. V piatok 4. 3. 2022 o 14.00 hod. bolo v Poděbradoch naložených  14 škatúľ  hubiek, 9 škatúľ vlhčených obrúskov,  8 škatúľ  detskej výživy, 4 škatule  liekov proti bolesti a teplote  vrátane detských sirupov - dokopy - na hraničný priechod  Vyšné Nemecké. Súčasne priviezli  aj zbierku Poděbrady pomáhají, a to 181 diek a 140 balíkov plienok. V sobotu krátko po polnoci (o pol jednej ráno)  humanitárna pomoc dorazila  na miesto a jej doručenie bolo koordinované prednostom Okresného úradu v Sobranciach, ktorému rovnako ďakujeme.  Tým však  humanitárna pomoc našich partnerov neskončila, na spiatočnej ceste späť vzali 12 utečencov, medzi ktorými boli aj deti, do Prahy.  A my sme radi, že sme sprostredkovali to, že ich  humanitárna pomoc bola cielená a okamžite pomohli tým, ktorí to potrebujú. V tom je sila ľudskosti, ktorá je bez hraníc...