eTwinning Projekt "Reklamné kampane našich regiónov - Werbekampagnen von unseren Regionen" Projekt "Pomáhať bez toho, aby sme sa pýtali komu - Helfen, ohne zu fragen wem" Projekt "Festival kultúr - Das Festival der Kulturen" Projekt Pomaly, ale bezpečne – Langsam, aber sicher Europäer unterschiedlich, aber zusammen – Európania rozdielni, ale spoločne Unterschiede machen uns schön - Rozdiely nás robia peknými

Europäer unterschiedlich, aber zusammen – Európania rozdielni, ale spoločne

Národný certifikát kvality za projekt Europäer unterschiedlich, aber zusammen – Európania rozdielni, ale spoločne

Žiaci sekundy, nemčinári, boli ďalšou z úspešných skupín v našom gymnáziu, ktorí sa podieľali na spolupráci európskych škôl v etwinningovom projekte Európania rozdielni, ale spoločne. Za aktívnu spoluprácu v ňom získali Národný certifikát kvality.

Cieľom projektu bolo rozvíjať európsku spoluprácu v rámci spoločných aktivít škôl z Poľska, Francúzska, Rumunska, Chorvátska a Slovenska, pomocou písomnej komunikácie zlepšovať jazykové  zručnosti v nemeckom jazyku, a tak podporovať európske občianstvo. Žiaci si navzájom písali emaily, v ktorých predstavovali seba, svoju rodinu a školu. Inou  aktivitou projektu bolo zhotovovanie vianočných pozdravov a zasielanie projektovým partnerom, aby sa udržiavala kultúrnu tradíciu významných sviatkov v roku. Vianočnými vinšmi vyjadrili žiaci súdržnosť a podporili priateľstvo. Vytvárali tiež krátke videá o svojom meste a o škole a potom v kvíze preukazovali svoje znalosti o projektových partneroch. Interaktívna trieda TwinSpace opäť raz ponúkla možnosť na zatraktívnenie vyučovacích hodín a na rozvíjanie aktivít súvisiacich s vyučovacím procesom.

Blahoželáme sekundanom!