- eTwinning
- Projekt "Reklamné kampane našich regiónov - Werbekampagnen von unseren Regionen"
- Projekt "Pomáhať bez toho, aby sme sa pýtali komu - Helfen, ohne zu fragen wem"
- Projekt "Festival kultúr - Das Festival der Kulturen"
- Projekt Pomaly, ale bezpečne – Langsam, aber sicher
- Europäer unterschiedlich, aber zusammen – Európania rozdielni, ale spoločne
- Unterschiede machen uns schön - Rozdiely nás robia peknými
- Unser Erbe im Zeitwandel – Naše dedičstvo v premene času
- Deutsch mit Web 2.0
- 99 Luftballons für den Frieden
- Augen auf – fürs Klima…
- Škola eTwinning
- Ďakovný list Gymnáziu v Sobranciach od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
- Projekt Hate speech online - it doesn't work/ Hass im Netz - Geht gar nicht
- Wie beinflusst COVID -19-Pandemie unser Leben - Ako ovplyvňuje pandémia COVID-19 náš život
- eTwinning Projekt - Deutschlernen durch die neuen Formen während Corona
- Európsky certifikát kvality za projekt Ako ovplyvňuje pandémia COVID-19 náš život
- Projekt "DAF in Mediena"
Wie beinflusst COVID -19-Pandemie unser Leben - Ako ovplyvňuje pandémia COVID-19 náš život
eTwinning projekt Wie beinflusst COVID -19-Pandemie unser Leben - Ako ovplyvňuje pandémia COVID-19 náš život bol realizovaný v období september – jún 2020/21. V projekte spolupracovali žiaci 2.A triedy – V. Zahorčáková, S. Slivková, N. Cebeňáková, T. Šuchtová, J. Kica, T. Šebová, K. Hlavačová. Komunikačným jazykom projektu bola nemčina. Do práce v projekte sa zapojilo 17 učiteľov a 113 žiakov zo škôl v Poľsku, Taliansku, Turecku, Rumunsku a naša škola zastupovala Slovensko. Zaujímavosťou je , že tu veku primerane spolupracovali žiaci rôznych vekových kategórií od materskej školy až po maturitu.
V projekte sme hľadali odpovede na otázky: Ako ovplyvňuje Covid-19 pandémia naše každodenné aktivity? Ako pôsobí nová situácia na spôsob vyučovania a učenia sa? Ako môžeme zachovať bezpečnosť vo vyučovaní na diaľku? Ako sa vysporiadať so stresovými situáciami? Za cieľ sme si stanovili rozvoj jazykových kompetencií, rozvoj sociálnych a IKT kompetencií. Nemenej dôležitá bola podpora bezpečného využívania internetu a podpora emocionálneho rozvoja žiakov v čase pandémie.
Pracovali sme v národných a medzinárodných skupinách. V konkrétnych aktivitách boli rozpracované témy : najväčšie pandémie vo svete, moja karanténa, bezpečnostné predpisy v čase covidu, naše online a offline časové aktivity. V medzinárodnej skupine bol vytvorený e-katalóg so symptómami covidu, bola tiež vytvorená spoločná prezentácia o najväčších pandémiách v histórii ľudstva a slovník k téme , žiaci taktiež vytvárali plagáty k týmto pandémiám. V medzinárodnej skupine žiaci vyjadrovali názor na vyučovanie v jednotlivých etapách pandémie. Vytvorili tiež komiksy a online hry. V závere projektu vyjadrili žiaci svoj postoj v dotazníku. Práca v európskej škole bola pre nich opäť zaujímavá a téma nanajvýš aktuálna a prospešná.