• Odpisy vysvedčení

• Žiadosť o vydanie odpisu maturitného vysvedčenia alebo ročníkového vysvedčenia:

pdf doc
          Ziadost_o_vydanie_odpisu_vysvedcenia.pdf  Ziadost_o_vydanie_odpisu_vysvedcenia.docx

O odpis vysvedčenia môže požiadať: - plnoletý žiak,                                                                                                                                                                 - zákonný zástupca neplnoletého žiaka,                                                                                                                          - absolvent školy.

Žiadosť o vydanie odpisu vysvedčenia môžete doručiť osobne, poštou alebo mailom na mailovú adresu školy: gsobrance@gsobrance.sk (v prípade zaslania mailom musí byť žiadosť naskenovaná s vlastnoručným podpisom žiadateľa).

Vystavenie odpisu vysvedčenia je bez poplatku. Lehota na vybavenie žiadosti o odpis vysvedčenia je 30 dní. Odpisy vysvedčení sa vydávajú do vlastných rúk žiadateľa alebo osobe, ktorá má písomné splnomocnenie žiadateľa.

Odpisy vysvedčení o maturitnej skúške je možné poskytnúť len od školského roka 2000/2001 a odpisy ročníkových vysvedčení od školského roka 2003/2004. Predchádzajúce maturitné protokoly, ktoré slúžia ako jednoznačný podklad pre vystavenie odpisu vysvedčenia o maturitnej skúške a školské katalógy sú uložené v Štátnom archíve, pobočka Michalovce, Štefana Tučeka 4, Michalovce (056 / 642 44 27).