• KA229 - Preserve and share folk traditions

• Hlavným cieľom tohto projektu je naučiť sa a propagovať kultúru a tradície zúčastnených krajín  a zároveň zlepšiť jazykové, digitálne a socíálne kompetencie jednotlivých účastníkov projektu a ich škôl. Zapojením sa do projektu sa žiaci identifikujú s vlastnými tradíciami a podelia sa o ne s partnerskými školami v Poľsku a Taliansku.

PARTNERSKÉ ŠKOLY

BISHOP LEON WETMAŃSKY V SIERPC je katolická stredná škola, ktorá sa nachádza 120 km od hlavného mesta – Warsaw.  Vyučuje v nej  21 učiteľov a má 120 žiakov vo veku 14-17 rokov. Škola sa pokúša vytvoriť  správne podmienky na rozvoj záujmov a skúsenosti študentov. Sústreďuje sa na prácu s nadanými študentmi, ktorí každoročne získavajú ocenenia v rôznych súťažiach. Škola študentom poskytuje rôzne aktivity ako filmový krúžok, dramatický krúžok, umelecký krúžok, športový a hudobný krúžok. Učiteľov a študentov sa snaží  viac zapájať  do medzinárodných projektov, a tak zmeniť metódy učenia.

ISTITUTO DI ISTRUZIONE SECONDARIA ”E.MEDI” je lýceum so 750 žiakmi. Ponúka študentom možnosť vybrať si medzi štyrmi základnými zameraniami štúdia: klasické, prírodovedné, jazykové a humanistické. Učiteľský zbor pozostáva zo 100 učiteľov a niektorí z nich majú špecializáciu v angličtine, metóde CLIL, aplikácií technológií a vyučovaniu prostredníctvom projektov Comenius a Erasmus. Škola každoročne organizuje jazykové kurzy v angličtine a organizuje pobyty v iných krajinách, organizuje projekty na podporu vzdelávania k právnemu povedomiu, občianskej spoločnosti,, ako aj aktivít na posilnenie kultúrneho dedičstva v európskom kontexte.