Výchovný poradca

Iné

Dobrý deň,

rada by som Vás informovala o novom programe pre študentov 1. a 2. ročníka stredných škôl / 5. a 6. ročníka 8-ročných gymnázií - Future Leaders Exchange Program. Jedná sa o štipendijný program plne hradený vládou USA a spravovaný Úradom pre vzdelávacie a kultúrne záležitosti (ECA) - takže pre študentov je úplne zadarmo a dáva im možnosť študovať rok na strednej škole v USA a bývať v americkej hosťovskej rodine.

Účastníci FLEXu získavajú príležitosť spoznať iné kultúry, zvýšiť svoje sebavedomie, získať jazykové zručnosti, rozšíriť svoje kariérne príležitosti a ešte oveľa viac.

FLEX je na Slovensku prvý rok, ale vo svete má už viac ako 25 ročnú tradíciu. Možnosť požiadať o štipendium je bezplatná a je otvorená všetkým žiadateľom, ktorí splnia základné kritéria. Štipendium je otvorené aj pre študentov so zdravotným postihnutím a testovacie materiály sú k dispozícii v rôznych formátoch.

V prílohe posielam viac informácií.

Mgr. Jana Figúrová

Country Representative, Slovakia

Future Leaders Exchange Program (FLEX)

American Councils for International Education