• Slávnostné otvorenie šk. roka 2018/2019

Čas prázdnin prešiel. 3. september zaklopal na brány všetkých škôl, rovnako aj na tú našu - na bránu Gymnázia v Sobranciach. Po dvoch mesiacoch oddychu sa znova radi vraciame k svojim spolužiakom, ku kamarátom do známych tried.

Začíname ďalšiu etapu nášho školského života. 3. september je pre nás odrazovým mostíkom na možno ešte úspešnejší rok, ako bol ten minulý.

Školský rok 2018/2019 bude výnimočný najmä pre naše najnovšie posily - žiakov prímy a prvého ročníka - ktorí dnes otvárajú novú kapitolu v knihách svojho života. Milí primáni a prváci, veríme, že sa čoskoro zorientujete v nových priestoroch, zoznámite sa s novými spolužiakmi i učiteľmi a otvoria sa vám brány do sveta nových vedomostí.

Tento školský rok bude významný aj pre žiakov dvoch tried končiacich ročníkov. Ich pôsobenie v našej škole sa zavŕši, no pred nimi stojí najväčšia výzva, a to maturitná skúška. Milí oktaváni a štvrtáci, želám vám a rovnako aj nám, všetkým žiakom gymnázia, veľa síl do učenia a veľa úspechov v nastávajúcom školskom roku. Prajem vám dostatok školských i mimoškolských príležitostí, pri ktorých budete môcť dokázať svoj talent, tvorivosť a zanietenie.

ÚSPEŠNÝ ŠKOLSKÝ ROK 2018/2019!