• Gymnazisti – cestovatelia alebo DOD 2018

V dňoch 22. a  23. februára 2018 naša škola opäť privítala deviatakov, nádejných  budúcoročných prvákov na Dňoch otvorených dverí Gymnázia v Sobranciach. Vo vestibule ich čakali naši prváci s pripravenými cestovateľskými aktivitami. Ďalšou zastávkou pri spoznávaní gymnázia bola destinácia plná informácií, a to nielen o možnostiach štúdia v našom gymnáziu, ale aj o zaujímavých školských a mimoškolských aktivitách. Najdôležitejšou časťou DOD bolo spoznávanie toho NAJ z našej školy prostredníctvom interaktívnej hry Gymnázium na DOTYK. Jednotlivé tímy sprevádzané žiakmi 1.A  a kvinty  putovali – spoznávali – objavovali.

Veríme, že sa s niektorými deviatakmi stretneme v septembri po úspešnom zvládnutí Testovania 9 a prijímacích skúšok. Tešíme sa na VÁS,  budúci prváci!

Veľké ĎAKUJEM patrí žiakom a pedagógom gymnázia, ktorí sa aktívne podieľali na príprave a realizácii DOD 2018.

Zaujímavé momenty boli zvečnené aj fotoobjektívom a môžete si ich pozrieť vo fotoalbume (vďaka žiakom 1. A).

• Lyžiarsky výcvik 2018

Ako býva u nás gymnazistov zvykom, aj tento rok sme sa vydali na týždeň do hôr, aby sme sa naučili lyžovať. Náš výcvik odštartoval 12.februára a potrápili sme sa, ako inak, v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina. Až na malé zranenia dopadlo všetko na výbornú a väčšina z nás si už ku koncu týždňa trúfla aj na najväčší svah. Počasie nám prialo celý týždeň a priniesli sme si so sebou nezabudnuteľné zážitky (žiaci kvinty a I.A).

• DOD pre žiakov 9. roč. ZŠ

Riaditeľ Gymnázia v Sobranciach srdečne pozýva žiakov 9. ročníkov základných škôl

na DNI OTVORENÝCH DVERÍ,

ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 22. februára 2018  a v piatok  23. februára 2018 so začiatkom o 8.15 hod. v budove školy.

Pripravili sme pre Vás bohatý program, v ktorom môžete:

• získať množstvo informácií o našej škole,
            • zapojiť sa do projektových aktivít spolu s našimi študentmi,
            • vidieť ukážky mimoškolských aktivít,
            • prezrieť si priestory a vybavenie školy.

Na besede s vedením školy získate informácie o:

• školskom vzdelávacom programe,
            • kritériách pre prijatie uchádzačov na štvorročné štúdium,
            • podmienkach štúdia,
            • úspešnosti absolventov školy.

Príďte sa presvedčiť o tom, že sme moderná škola orientovaná na žiaka s podmienkami pre jeho všestranný rozvoj.

Tešíme sa na Vás!

• Okresné kolo 10. ročníka Dejepisnej olympiády

Dňa 15. 2. 2018 sa uskutočnilo okresné  kolo Dejepisnej olympiády a našu školu reprezentovali žiaci v kategóriách C, E, F,  pričom v dvoch kategóriách sa našim žiakom podarilo vybojovať prvenstvo vo svojej kategórii. Najúspešnejšie boli žiačky – Julka Tomčová (1. miesto v kategórii C)Mirka Tkáčová (1. miesto v kategórii F).

Julka Tomčová postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 22. 3. 2018 v Košiciach. Držíme palce !

Srdečne blahoželáme a pevne dúfame, že takýchto záujemcov o štúdium dejepisu v budúcnosti neubudne!

Umiestnenia ostatných žiakov

Samuel Kovaľ  (kategória C) – 4. miesto

Matej Koreň (kategória E) –  riešiteľ DO

Karin Juhaščiková (kategória F) -  riešiteľ DO

• KK Olympiády ľudských práv

Dňa 8. februára 2018 sa v priestoroch na Gymnáziu na Alejovej ulici v Košiciach konalo krajské kolo XX. ročníka Olympiády ľudských práv.

Po slávnostnom otvorení a úvodných povzbudivých slovách súťažiaci prešli prvým kolom súťaže - písomným testom a po krátkej prestávke boli 22 najúspešnejší rozdelení do dvoch skupín, v ktorých následne absolvovali ústne odpovede na vylosované tézy.

Našu školu reprezentoval študent IV. A Nikolas Sabo, ktorému sa podarilo prebojovať aj do druhého kola. Z celkových 39 účastníkov KK OĽP získal 14. miesto, za ktoré mu srdečne blahoželáme.

fotogaléria: http://rcm.sk/wppg_photogallery/gallery262/

• Chrípkové prázdniny

Riaditeľ Gymnázia v Sobranciach oznamuje, že z dôvodu výskytu chrípky a chrípke podobných ochorení bude prerušené vyučovanie v dňoch od 14. 2. 2018 (streda) do 16. 2. 2018 (piatok).

Dňa 13. 2. 2018 (utorok) sa vyučovanie končí 4. vyučovacou hodinou.

Vyučovanie sa začne v pondelok 19. februára 2018.

• Best in English

V prílohe si môžete pozrieť certifikát z celoeurópskej súťaže Best in English, v ktorej náš žiak Adrián Habušta z kvinty obsadil 312. miesto medzi žiakmi slovenských a českých škôl a  446. miesto v rámci žiakov európskych škôl, ktorých bolo dovedna 17612.